Zambrowski Dyskusyjny Klub Książki ponownie doceniony przez Instytut Książki

Czytają ambitną literaturę, dyskutują, wymieniają się wrażeniami z przeczytanych lektur, piszą recenzje i wygrywają konkursy na najlepsze teksty o książkach. DKK to nie tylko spotkania i dyskusje literackie, to również okazja do podejmowania nowych wyzwań, poszerzania listy ciekawych lektur i grona zaczytanych znajomych, którzy lubią rozmawiać o książkach.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej działają dwa kluby — dla dorosłego czytelnika oraz dla młodzieży — które mają na swoim koncie wiele sukcesów i wyróżnień. Recenzje pisane przez uczestników spotkań były wielokrotnie nagradzane przez Instytut Książki i publikowane na stronie tej instytucji, przyczyniając się nie tylko do promocji czytelnictwa, lecz także promocji naszego miasta na forum ogólnopolskim. Działalność zambrowskich klubów była też wielokrotnie doceniana przez Książnicę Podlaską, która niemal co roku nagradza naszych bibliotekarzy — moderatorów DKK — na rozmaite sposoby: w formie dyplomów gratulacyjnych czy publikacji w czasopismach wydawanych przez Książnicę Podlaską. 

Instytut Książki ponownie docenił zambrowskie kluby książki. W maju i w czerwcu nagrodzone zostały dwie zambrowskie recenzje. Recenzja sagi „Wojownicy” Erin Hunter napisana w ramach młodzieżowego DKK przez Tatianę Sufę-Chrostowską została Recenzją Miesiąca za maj 2020, natomiast recenzja powieści „Nasze małżeństwo” Tayari Jones napisana w ramach DKK dla dorosłego czytelnika przez Jolantę Chrostowską-Sufę, moderatorkę klubu, została Recenzją Miesiąca za czerwiec 2020. Obecnie obie recenzje biorą udział w konkursie na Recenzję Roku 2020 Instytutu Książki.

Zwycięskie recenzje oraz gratulacje dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie zostały opublikowane na stronie Instytutu Książki.