Zambrowska biblioteka z dofinansowaniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zakup nowości wydawniczych –  „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” 

Miejska Biblioteka Publiczna w Zambrowie po raz kolejny uczestniczy w programie „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” na lata 2016–2020 realizowanego przez Bibliotekę Narodową.

Celem Programu jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmocnienie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych, jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Operatorem Priorytetu – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych – jest Biblioteka Narodowa.

W ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” Miejska Biblioteka Publiczna w Zambrowie w 2020 roku pozyskała dotację w wysokości 13 000 złotych, która zostanie przeznaczona na zakup nowości wydawniczych: wydawnictw popularnonaukowych, literatury pięknej dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz lektur szkolnych.  W ramach pozyskanych środków księgozbiór zambrowskiej biblioteki został już wzbogacony o zakupione nowości i bestsellery.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z zasobów Miejskiej Biblioteki Publicznej. Oddziały: dla dorosłych, dla dzieci oraz pedagogiczny mieszczą się w budynku przy ul. Prymasa St. Wyszyńskiego 2. Filia MBP znajduje się w budynku przy al. Wojska Polskiego 25.

Biblioteka jest czynna w godzinach:

poniedziałek – wtorek  10.00–18.00,

środa                                  7.30 – 15.30,

czwartek – piątek          10.00–18.00,

sobota                                7.30 – 15.30,

z codzienną przerwą na dezynfekcję  w godz. 12.00—12.30.

 

Jolanta Chrostowska-Sufa