Zambrowska biblioteka przesyła swoim czytelnikom pozdrowienia oraz życzenia z okazji Światowego Dnia Książki

23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Obchodzone na całym świecie 23 kwietnia święto książki wywodzi się z Katalonii, a po raz pierwszy zorganizowano je w 1926 roku. Jest to ważna data w historii literatury światowej: data śmierci Cervantesa, urodzin i śmierci Szekspira, a także śmierci Inki Garcilasa de la Vegi. Zgodnie z tradycją katalońską tego dnia mężczyźni obdarowują swoje partnerki czerwoną różą, a one darują im książkę. W 1995 roku UNESCO ogłosiła 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.

Z tej okazji bibliotekarze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie serdecznie pozdrawiają wszystkich czytelników i sympatyków biblioteki, życząc im wielu wspaniałych lektur, niezapomnianych emocji i bezcennych wartości czerpanych z literatury.

Mimo pandemii koronawirusa i zawieszenia wypożyczania książek aż do odwołania pracownicy zambrowskiej biblioteki pamiętają o swoich czytelnikach. Biblioteka ze swą działalnością promującą czytelnictwo przeniosła się do sieci. Na Facebooku działa strona biblioteki, na której cały czas trwają ciekawe akcje czytelnicze: https://www.facebook.com/MBPZambrow/

Biblioteka na swojej stronie zaprasza do udziału w akcji Zostań w domu z biblioteką. W jej ramach odbywają się spotkania online z czytelnikami – cykl KSIĄŻKI Z ZAMBROWA oraz cykl BIBLIOTEKA DZIECIOM, którym towarzyszą konkursy internetowe. Wszystkie spotkania online i konkursy są dostępne pod linkiem:

https://www.facebook.com/pg/MBPZambrow/videos/?ref=page_internal

Z okazji Światowego Dnia Książki biblioteka ogłosiła nowy konkurs skierowany do wszystkich czytelników: „Portret przeciwwirusowy ZASŁOŃ SIĘ KSIĄŻKĄ. Zabawa w klimacie SLEEVEFACE, czyli kreatywne selfie z książką. Konkurs pod patronatem dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie”. Szczegóły konkursu są dostępne na stronie biblioteki:

https://biblioteka.mokzambrow.pl/  

Na koniec – niespodzianka od Miejskiej Biblioteki Publicznej i Miejskiego Ośrodka Kultury dla czytelników: wkrótce zostanie uruchomiony dla zambrowskich czytelników darmowy dostęp do zasobów książkowych najpopularniejszej w sieci wypożyczalni online – serwisu LEGIMI z nieograniczonym dostępem do 60 000 e-booków i audiobooków. O szczegółach uruchamiania biblioteki cyfrowej będziemy informować na bieżąco.

W imieniu bibliotekarzy zapraszamy czytelników do udziału w akcjach i konkursach organizowanych przez zambrowską bibliotekę.

Jolanta Chrostowska-Sufa