Zambrowska biblioteka aktywnie promuje czytanie online z serwisem Legimi

W maju 2020 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Zambrowie uruchomiła nową usługę dla czytelników – darmowy dostęp do platformy Legimi w ramach Podlaskiego Konsorcjum Bibliotek. Dzięki temu nasi czytelnicy zyskali bezpłatny nielimitowany dostęp do 50 000 e-booków. Łącznie od maja do końca lipca w ramach nowej usługi biblioteka udostępniła możliwość darmowego czytania e-booków 18 czytelnikom i zanotowała wzrost czytelnictwa łącznie o 205 wypożyczonych książek online.

Trzymiesięczna współpraca z serwisem Legimi  potwierdza, że książki cyfrowe są coraz bardziej pożądaną alternatywą dla książek tradycyjnych. Żyjemy coraz szybciej, dzięki usłudze Legimi mamy dostęp do pozycji książkowych w każdym miejscu o każdej porze dnia i nocy. W dobie powszechnej informatyzacji i szerokiego dostępu do Internetu dzisiejsze biblioteki nie mogą przechodzić obojętnie wobec zmian na rynku książki. Wzrost zainteresowania e-bookami  uświadamia, że dzisiejsze biblioteki muszą wzbogacać ofertę o tego rodzaju publikacje i za ich pośrednictwem promować czytelnictwo wśród osób, którym bardziej odpowiada elektroniczna forma książki. Jest to też doskonały sposób na pozyskanie nowych czytelników wśród młodego pokolenia.

Darmowe kody do serwisu Legimi dostępne w zambrowskiej bibliotece są generowane co miesiąc. Ponieważ liczba kodów jest ograniczona, a zainteresowanie usługą Legimi wśród czytelników jest duże, warto zgłaszać się po kody dostępu tuż przed zakończeniem każdego miesiąca. Z oferty mogą skorzystać tylko czytelnicy zarejestrowani w bibliotece, posiadający  aktywne konto czytelnika.

Kontakt w sprawie rezerwacji kodu do Legimi:

mbp.zambrow@interia.pl

oraz pod numerem telefonu: 86 271 37 47

lub bezpośrednio u bibliotekarza — Jolanta Chrostowska-Sufa /MBP w Zambrowie ul. Wyszyńskiego 2/

 

 

Jolanta Chrostowska-Sufa