Podlaskie. Najpiękniejsze miejsca. Wędrówki Wiktora Wołkowa

Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie, Dyskusyjny Klub Książki Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Fundacja Sąsiedzi zapraszają na promocję książki Piotra Brysacza i Andrzeja Kalinowskiego "Podlaskie. Najpiękniejsze miejsca. Wędrówki Wiktora Wołkowa".
12 czerwca, czwartek, Cafe Muza Miejskiego Ośrodka Kultury, godz. 17.30
W trakcie spotkania, oprócz promocji książki, odbędzie się pokaz przepięknych fotografii Wiktora Wołkowa. Przed spotkaniem będzie można kupić książkę w atrakcyjnej cenie wraz z dedykacją jednego z autorów. 

Wiktor Wołkow, jeden z najwybitniejszych polskich fotografików, pół wieku fotografował przyrodę i pejzaże Podlasia. Nie ruszał się z aparatem poza Podlaskie, nie interesowało go „inne”, fotografował „swoje”. Co z tych podróży przywoził? Jakie miejsca odwiedzał? Co widział w tych miejscach niezwykłego?
Książka jest swoistym przewodnikiem po ulubionych podlaskich ścieżkach Wołkowa, od jeziora Wigry i urokliwych, surowych krajobrazów Wigierskiego Parku Narodowego, poprzez malownicze rozlewiska Biebrzy i Narwi, Puszczę Knyszyńską, Puszczę Białowieską, rzekę Bug i na okolicach Supraśla kończąc. Co kryje się za fałdą powietrza w Poczopku koło Krynek, co nad Biebrzą, co nad Narwią? Co w Supraślu, oficjalnym centrum świata Wiktora, z którego wychodził przed świtem i wracał przed zmierzchem, tak jakby bał się, że gdy będzie gdzie indziej, to mu ten Supraśl ukradną? Na co patrzył, wędrując swoimi podlaskimi szlakami, co widział? 
Ta książka to opowieść o bliskich artyście miejscach, które za nim tęsknią, o wybitnym fotografiku i jego patrzeniu na świat, o jego spotkaniach z ludźmi i przyrodą. To opowieść wzbogacona znakomitymi, niepowtarzalnymi fotografiami Wiktora Wołkowa, przywiezionymi z zakątków północno-wschodniej Polski, którym poświęcił 50 lat...