Świąteczne spotkanie z książką

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do wspólnego kolędowania.

Pod hasłem „Świąteczne spotkanie z książką„ odbyły się grudniowe spotkania naszych najmłodszych czytelników w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zambrowie w Oddziale dla Dzieci.

Oddział dla Dzieci odwiedzili uczniowie dwóch klas ze Szkoły Podstawowej nr 5: Ic pod opieką pani Haliny Modzelewskiej i Id pod opieką pani Doroty Kłosińskiej oraz uczniowie klasy IIb ze Szkoły Podstawowej nr 4 pod opieką pani Grażyny Jankowskiej i pani Małgorzaty Spiegel. Przy lekturze świątecznych opowiadań milusińscy wkroczyli w wyjątkowy czas oczekiwania na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Rozmawialiśmy o zwyczajach i tradycjach świątecznych – co symbolizują ozdoby, które wieszamy na drzewku. By tradycji stała się zadość , uczniowie wspólnie ubrali choinkę wcześniej przygotowanymi ozdobami. Nie zabrakło również zabaw, krzyżówek i quizów bożonarodzeniowych tak chętnie rozwiązywanych.

Wszystkim udzieliła się świąteczna atmosfera. Całe spotkanie zakończyło się życzeniami i przepięknymi, świątecznymi piosenkami zaśpiewanymi przez uczestników spotkania. Maluchy otrzymały drobne upominki w formie własnoręcznie wykonanych aniołków, które będą mogły zawiesić na choince w domu.

W imieniu pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim Czytelnikom i Przyjaciołom biblioteki

Spokojnych, ciepłych i radosnych chwil spędzonych w gronie życzliwych ludzi. Niech ten magiczny czas uprzyjemni ciekawa książka a Nowy Rok spełni najskrytsze marzenia.