Rodzinne soboty w bibliotece. Nowy projekt zambrowskiej biblioteki

Rodzinne soboty w bibliotece. Nowy projekt zambrowskiej biblioteki

Sobota to doskonały dzień na dłuższe odwiedziny w bibliotece. Tutaj w rodzinnej i kreatywnej atmosferze – przy filiżance kawy, herbaty i słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców – dzieci wraz z mamą lub tatą czy babcią lub dziadkiem mogą wziąć udział w zajęciach inspirowanych książką. Maluchy mają okazję poznać bibliotekę poprzez wspólną zabawę z rodzicem. Dzięki temu mogą poczuć się w bibliotece niemal jak w domu.

Nowy projekt pod nazwą Rodzinna Biblioteka Małego Człowieka ruszył w Oddziale dla Dzieci w minioną sobotę, 9 listopada. Pomysł spodobał się dzieciom i ich rodzicom, o czym świadczy frekwencja: w sobotnich zajęciach wzięły udział 22 osoby - 11 dzieci i 11 rodziców. Niemal pusta w soboty placówka dzięki Rodzinnej Bibliotece zapełniła się gośćmi, śmiechem, radością i gwarem. Chęć udziału w projekcie wciąż zgłaszają kolejni rodzice.

Pierwsze zajęcia były inspirowane Międzynarodowym Dniem Jeża (10 listopada) oraz książką Anny Onichimowskiej pt. „O jeżu, który znalazł przyjaciela” zaprezentowaną w konwencji teatrzyku kamishibai. Lekturze towarzyszyły zagadki, kreatywne zabawy z wyobraźnią, zajęcia plastyczne, zabawy ruchowe. Dzieci bawiły się wspólnie z rodzicami.

Następne zajęcia zaplanowano na 23 listopada. Rodzinna Biblioteka Małego Człowieka to okazja dla rodzica do spędzenia czasu razem z dzieckiem na kreatywnej zabawie, w gronie innych dzieci i rodziców, w twórczy i pomysłowy sposób. Rodzinne spotkania z książką odbywają się w soboty, raz, dwa razy w miesiącu, w godzinach 13:00-14:30. Obowiązują zapisy – liczba miejsc ograniczona, maksymalnie 10–11 dzieci.

 W imieniu organizatorów składamy podziękowania rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie poczęstunku.