Przedstawiamy zwycięzców konkursu w formie selfie-zabawy „Portret przeciwwirusowy – ZASŁOŃ SIĘ KSIĄŻKĄ” zorganizowanego na czas pandemii koronawirusa przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zambrowie

„Portret przeciwwirusowy – ZASŁOŃ SIĘ KSIĄŻKĄ” to tytuł konkursu, jaki zorganizowała na czas pandemii koronawirusa Miejska Biblioteka Publiczna w Zambrowie. Zabawa polegała na stworzeniu zdjęcia w klimacie SLEEVEFACE, czyli kreatywnego selfie z książką. Konkurs odbywał się pod patronatem dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie. Organizatorem akcji jest Miejska Biblioteka Publiczna – Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie.

Celem akcji jest promocja biblioteki, czytelnictwa i książki w niekonwencjonalny sposób oraz zachęcanie czytelników do twórczej aktywności. Konkurs był otwarty dla wszystkich czytelników i sympatyków Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie, mogły w nim uczestniczyć wszystkie chętne osoby, bez ograniczeń wiekowych.

Każdemu uczestnikowi przysługiwało prawo przekazania 1 samodzielnie wykonanego zdjęcia, które nie było wcześniej publikowane. Zdjęcia nie mogły być efektem montażu w programie graficznym. Prace mogły być wykonane przez zespół – liczba osób przygotowujących jedną pracę konkursową mogła liczyć maksymalnie 3 osoby.

 

Prace oceniło jury powołane przez organizatora.

Wyniki konkursu:

 I miejsce: Iwona Grodzka – Zambrów

 II miejsce:  Sebastian Wapiński – Zambrów

Zwycięzcy przyznane im nagrody odbiorą osobiście lub otrzymają je listownie po opanowaniu pandemii COVID-19.

Jolanta Chrostowska-Sufa