Prace plastyczne wychowanków SOSW ​​​​​​​w Długoborzu zagościły w miejskiej bibliotece

Konkurs  z okazji Dnia Kota, ogłoszony 16 lutego na Facebooku biblioteki przez  bibliotekarki z Oddziału dla Dzieci, zainspirował wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Długoborzu do stworzenia prac ukazujących koty i kocięta. Prace zostały wykonane podczas lekcji bibliotecznej w SOSW zorganizowanej z okazji Dnia Kota przez jedną z bibliotekarek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie. Uczestnicy zajęć przeglądali książki poświęcone zwierzętom. Następnie spisali na dużych kartach wszystkie tytuły i wybrali spośród nich te, które zawierały kocie słowa, np. Kot w butach, Chory kotek, Kocie historie, Kocie figle, Koci doktor, Kot doskonały itp.  Kocia literatura stanowiła inspirację do wykonania ciekawej pracy plastycznej o kotach.

Uczestnicy zajęć poznali kilka ciekawostek dotyczących kotów, dyskutowali też na temat pielęgnacji  kotów i tego, jak należy je traktować i jak się nimi opiekować. Chętnie opowiadali też o swoich kocich pupilach i ich przygodach. Następnie uczestnicy zajęć wykonali koty z różnych dostępnych materiałów.

Na koniec wychowankowie wzięli udział w konkursie online zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zambrowie: Dzień Kota w zagadkach i rebusach.  W zabawach konkursowych uczestniczyły 22 osoby.

Prace wychowanków zostały udostępnione w formie wystawki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zambrowie. 

 
Jolanta Chrostowska-Sufa