Półmetek kampanii „Mała książka – wielki człowiek” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zambrowie

We wrześniu Oddział dla Dzieci oraz Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie włączyły się do akcji Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”  i rozpoczęły dystrybucję wyprawek czytelniczych wśród dzieci  w wieku 3–6 lat. Uczestnicy projektu otrzymali wyjątkowy prezent – książkę pt. „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych. Od września bieżącego roku 77 dzieci odebrało swoją Wyprawkę Czytelniczą, z czego blisko 70 to nowi użytkownicy – dzieci, które po raz pierwszy zapisały się do biblioteki. 

Kampania „Mała książka – wielki człowiek" to dla dzieci i ich rodziców zaproszenie do świata literatury z pięknie wydaną i mądrą książką, to także okazja do odwiedzenia biblioteki i zapoznania się z jej ofertą, po to, by wracać tam jak najczęściej. Dla bibliotekarzy to natomiast możliwość na pozyskanie nowych i wiernych czytelników.

W starannie dobranym zestawie utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych mieszczą się zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego czy Hannę Januszewską. W  publikacji obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke. Całość została wzbogacona znakomitymi ilustracjami artysty Józefa Wilkonia.

W wyprawce dzieci otrzymują także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece Mały Czytelnik dostaje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Więcej informacji na temat kampanii oraz pełną listę biorących w niej udział bibliotek znajdą Państwo na stronie www.wielki-czlowiek.pl.

Przed Świętami warto pomyśleć nie tylko o prezentach pod choinkę, ale i o najwspanialszym prezencie, jaki możemy dać naszemu dziecku. To czas, który mu poświęcimy na wspólne czytanie i miłość do literatury, która pozostanie na całe życie. Mamy nadzieję, że już niedługo kolejne dzieci rozpoczną swoją przygodę z książką i czytaniem i wraz z rodzicami staną się stałymi bywalcami bibliotek! Zapraszamy dzieci i rodziców po wyprawki czytelnicze do Oddziału dla Dzieci (ul. Prymasa St. Wyszyńskiego 2) oraz do filii (al. Wojska Polskiego 25).