O patriotyzmie w bibliotece

O patriotyzmie w bibliotece

Data - 11 listopada 1918 roku jest jedną z najważniejszych w historii naszej ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Mimo wielu prób wynarodowiania Polaków, zakazów używania języka polskiego oraz czytania czy śpiewania po polsku, zaborcy nie zdołali zabić ducha polskości. Dzięki temu teraz możemy cieszyć się wolnością, nikt nam nie narzuca innej kultury czy języka. Możemy wybrać, gdzie i jak chcemy żyć.

7 listopada 2018r. Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej odwiedziły 6- latki z Miejskiego Przedszkola nr 4 „Biedronki” wraz z opiekunami. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się w jaki sposób Polska odzyskała niepodległość, poznały symbole narodowe oraz wysłuchały legendy o powstaniu państwa polskiego. Następnie wspólnie zaśpiewały hymn, utworzyły flagę z białych i czerwonych kart oraz namalowały godło Polski.

Pracownicy Oddziału dla Dzieci w ramach obchodów 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI przez POLSKĘ wykonali 100 zakładek do książek z kotylionem, które trafią do czytelników biblioteki.