Nadszedł czas na czytanie! Oddział dla Dzieci zaprasza do korzystania z księgozbioru

Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe. To wymarzony czas na spędzenie go z książką.

Z biblioteką nie będziesz się nudzić, ponieważ wybraliśmy dla Was książki, które z pewnością sprawią, że na te dwa tygodnie zapomnicie o szkole. Księgozbiór Oddziału dla Dzieci wzbogacił się w roku 2020 o 610 pozycji – każdy znajdzie coś dla siebie.

Zapraszamy do biblioteki!

 

Ślimak, ślimak, wystaw rogi”

 

Pełne ciepła i miłości wierszyki, które towarzyszyły nam od najmłodszych lat, kojarzą się z dziecięcą beztroską i radosnym poznawaniem świata. Pora przekazać je tym, których kochamy najbardziej – naszym dzieciom.

 

„Kto  przytuli Misia Tulisia”

 

Czy chcesz, żeby ktoś cię naprawdę MOCNO PRZYTULIŁ? 
To poznaj Misia Tulisia i ruszaj z nim na poszukiwanie najwspanialszego przytulenia!

 

Gałka  Dominika- „O Chrupku , który szukał szczęścia”

 

Czytaliście kiedyś książkę, której akcja przebiega tak, jak WY sobie tego życzycie? Nie? Wobec tego przedstawiamy Wam Chruptaka. Ta historia potoczy się tak, jak zechcesz.

 

 

Anita Lechman,Kasia Fryza „Tuli Tuli Cmok Gmok”

 

Kiedy rodzina Emmy przychodzi w odwiedziny, dziewczynka zawsze jest przez wszystkich przytulana i obsypywana pocałunkami. Emma nie cierpi, kiedy ją przytulają… Wszystko zmienia się, kiedy jej tata przyprowadza do domu Tytana, wielkiego kosmatego psa, który kocha wszystkich odwiedzających, a najbardziej

 

Bruel Nick „Zły Kocurek. Obozowe szaleństwo”

 

Życie Kocurka jest bardzo trudne. Serio, BARDZO trudne. Wszystko, czego mu trzeba, to dwudziestodwugodzinna drzemka i posiłek dwa razy dziennie. Ale czy ma to zapewnione? A skądże. Szczeniaczek i Dziecko robią tyle hałasu i zamieszania! Cały ten harmider sprawia, że oszołomiony Kocurek pewnego dnia zaczyna myśleć, że jest… PSEM!

 

Chylińska Agnieszka „Dzielny Oczak”

 

Dzielna jest Zezia, dzielny jest jej młodszy brat zwany Oczakiem. Cała rodzina Zezików daje radę, co wcale nie oznacza, że wszystko zawsze jest spoko. „Dzielny Oczak” to szósta książka cyklu o rodzinie Zezi. Tym razem historię poznamy z perspektywy bystrego chłopca. Zezię w kolejnej dziecięcej przygodzie zastąpił młodszy brat Franek... Będzie się działo!

 

 

Emma Kiworkowa, Anna Sakowicz „Wiewiórka Julia i magiczny orzeszek”

 

„Wiewiórka Julia i magiczny orzeszek” to zbiór dwunastu pełnych zwrotów akcji, wciągających historii ze szczyptą magii i detektywistycznego zacięcia. Każda z nich nie tylko bawi, lecz także pokazuje, jak ważna jest przyjaźń, lojalność i dobre serce.

 

Frida Nilsson  „Hedwiga i księżniczka z Hardemo”

 

Szkolne życie bywa naprawdę niełatwe, zwłaszcza kiedy ma się już dziewięć lat. Nowy rok szkolny zaczyna się od niespodzianek: wychowawca Hedwigi trafia do szpitala, a na zastępstwo przychodzi obcy nauczyciel. Na dodatek w szkole pojawia się zupełnie nowa osoba. Hedwiga jest nią zachwycona aż do chwili, kiedy okazuje się, że ten nowy ktoś ma na imię Olle. Na dodatek Olle bardzo szybko biega – a przecież to Hedwiga była dotąd najszybsza w klasie!

 

Stelmaszczyk Agnieszka „Mazurscy w podróży”

 

Mazurscy nigdy nie mają dość przygód i poznawania świata! Gdy tylko zaczynają się kolejne wakacje, pakują więc walizki i wyruszają w następną podróż. Tym razem ich marzeniem jest zobaczenie na własne oczy Oceanu Atlantyckiego. Członkowie tej zwariowanej rodziny przyciągają jednak kłopoty jak magnes, więc po drodze ponownie znajdują się w samym centrum niebezpiecznej kryminalnej intrygi! 

 

Christiane Duchesne, Carmen Marois „100 pytań do profesora”

 

Dzieci lubią wiedzieć dużo o świecie i wciąż zadają mnóstwo pytań: Dlaczego niebo jest niebieskie?, Jak kaktus może przeżyć na pustyni?, Czy możemy odsolić morską wodę?... Wszystkim wnikliwym badaczom świata (także dorosłym) polecamy ten wyjątkowy zbiór opowieści naukowych. Jego bohaterami są dziewczynki i chłopcy, którym jasnych i obszernych odpowiedzi udziela sympatyczny uczony. 

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Zambrowie jest czynna codziennie w godzinach od 7.30 do 15.30.

W trakcie pandemii w godz. 10.00–15.00 działa usługa KSIĄŻKA NA TELEFON: zadzwoń, zamów książki i odbierz z biblioteki w umówionym terminie [tel. do Oddziału dla Dzieci 86 271 37 47].

Serdecznie zapraszamy!