Mała Książka – Wielki Człowiek

Dyplomy oraz wyprawki czytelnicze czekają na małych czytelników. Rusza kolejna edycja akcji „Mała Książka – Wielki Człowiek”

Zambrowska biblioteka po raz kolejny zakwalifikowała się do udziału w akcji Mała Książka – Wielki Człowiek. W ubiegłym roku w ramach akcji 103 dzieci otrzymało w naszej bibliotece książkę na start. Pandemia uniemożliwiła kontynuowanie akcji, jednak obecnie została ona wznowiona. Dlatego też zapraszamy naszych czytelników, którzy zgromadzili wymaganą liczbę naklejek na Karcie Małego Czytelnika, po odbiór dyplomów i przypinek. Na kolejnych czytelników z kolei czekają nowe wyprawki czytelnicze. Jak przekonują organizatorzy akcji – „odwiedzanie biblioteki z dzieckiem rozwija wiele przydatnych w życiu umiejętności. Regularne wizyty w bibliotece wyrabiają nawyk częstego sięgania po książki i szukania w nich potrzebnej wiedzy, uczą odpowiedzialności za wypożyczoną pozycję, ale przede wszystkim stwarzają okazję do przeczytania nieodpłatnie nieograniczonej liczby książek”.

Projekt jest adresowany do dzieci w wieku 3–6 lat. Dzieci i ich rodzice mogą się zgłaszać do biblioteki po pakiet zawierający książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany przypinką z logo akcji oraz imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Wyprawka zawiera również poradnik dla rodziców, zachęcający do wspólnego czytania z dziećmi.

>Wyprawki są wręczane w Oddziale dla Dzieci przy ul. Wyszyńskiego 2 oraz w Filii MBP przy al. Wojska Polskiego 25. „Postaramy się sprawić, aby czytanie książek stało się sposobem na wspólne spędzanie czasu przez rodziców i dzieci, a biblioteka była miejscem, w którym mały człowiek, nierzadko  po raz pierwszy, styka się z dobrą książką” – przekonują bibliotekarki. Serdecznie zapraszamy do biblioteki małych czytelników oraz rodziców, dziadków i opiekunów.

Udział w naszym projekcie jest całkowicie bezpłatny!

Więcej informacji na stronie: www-wielki-czlowiek.pl