Ferie zimowe w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oddziale dla Dzieci w Zambrowie

Nadeszła zima, a wraz z nią długo wyczekiwane ferie zimowe – czas odpoczynku od szkolnych obowiązków.

Tegoroczne ferie zimowe w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oddziale dla Dzieci w Zambrowie były pełne atrakcji i niespodzianek dla najmłodszych.

Pierwszy tydzień ferii przebiegał pod hasłem „Podróże po literaturze”. Zajęcia rozpoczynały się głośnym czytaniem opowiadania przez bibliotekarzy lub chętnych uczestników. Każdego dnia najmłodsi korzystali z różnych atrakcji. Na Dzień Babci i Dziadka dzieci zrobiły laurki, narysowały ulubionego bohatera z bajki, metodą orgiami przedstawiły zimowe pejzaże i mroźną krainę pingwinów. Dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością i oryginalnością.

Drugi tydzień ferii przebiegał pod hasłem „Bajki Europy”. Każdego dnia przenosiliśmy się do innego państwa. Dzieci odwiedziły  „Smerfów” w Belgii, „Calineczkę” w Danii, „Czerwonego Kapturka” we Francji, „Niedźwiedzia Maszkę” w Rosji. Udało się zagościć niemal na chwilę w każdym kraju Europy. Największą atrakcją tygodnia było wykonanie papierowych kukiełek do utworu „Calineczka” i wykorzystanie ich do inscenizacji teatrzyku. Ukryci aktorzy za kurtyną trzymając pacynki, świetnie odgrywali swoje role. To była wspaniała zabawa, a dzieci mogły wykazać się zdolnościami aktorskimi.

Uczestnicy wykonali również zakładki do książek do wybranej przez siebie bajki dowolną techniką oraz karnawałowe maski.

Ostatniego dnia ferii zimowych najmłodsi zmierzyli swoje siły w konkursie na najładniej przeczytany fragment książki. Na zakończenie panie bibliotekarki wraz z dziećmi przygotowały słodki poczęstunek.

Podczas zimowego odpoczynku w Oddziale dla Dzieci nie zabrakło również gier ruchowych i zręcznościowych oraz zajęć edukacyjnych w postaci układania puzzli, rozwiązywania quizów, rebusów i krzyżówek tak bardzo lubianych przez najmłodszych oraz rozgrywek gier planszowych.

Program był bardzo urozmaicony. Zainteresowanie feriami zimowymi w bibliotece było duże . W zajęciach wzięło udział 149 osób.

Wszystko co dobre szybko się kończy, jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom „Ferii w Bibliotece” nie będzie brakowało – powiedziały bibliotekarki.

                                                                              Do zobaczenia za rok.