Dzień Kota w zambrowskiej bibliotece

Koty to jedne z najbardziej popularnych zwierząt domowych na świecie. Mają całe zastępy wielbicieli – i bardzo słusznie, bo ich obecność sprawia, że jesteśmy spokojniejsi i zdrowsi.

17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. W samej Polsce jest około 17 tysięcy bezdomnych kotów. Dlatego warto już  od najmłodszych lat uwrażliwiać dzieci na krzywdę zwierząt oraz na to, żeby nie porzucać ich, bo to nie zabawki.

Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej postanowił uczcić „mruczących” przyjaciół, organizując zajęcia biblioteczne poświęcone tym czworonogom. W spotkaniach brały udział dzieci z dwóch klas drugich SP nr 5 oraz 6-latki  z  przedszkola „Biedronki”.  Na wstępie były „Kocie ciekawostki i nie tylko”, gdzie  dzieci zapoznały się z  kilkoma informacjami dotyczącymi kotów. Po wysłuchaniu opowiadania Ireny Landau „Kocie opowieści” w formie teatrzyku  kamishibai, rozwiązaniu krzyżówki i rebusów nadszedł czas na kocie zabawy; „Sprytny kocur”, „Z jakiej bajki uciekłem”, „Koci tor przeszkód”, które wzbudziły mnóstwo emocji i śmiechu.

Spotkania przebiegały w miłej i kreatywnej atmosferze.

                                                                                        opr. Maria Ferenc