Biblioteka zaprasza małych czytelników do wspólnej zabawy online: „Rymuj z panią Ulą, zostań Zgaduj-Zgadulą”

Zambrowska biblioteka, wspólnie z poetką i bajkopisarką Urszulą Krajewską-Szeligowską, zaprasza dzieci do udziału w nowej zabawie online. Lubicie rozwiązywać zagadki i zdobywać nagrody-niespodzianki? Mamy dla Was  rymowane zagadki napisane specjalnie dla naszych czytelników przez panią Urszulą Krajewską-Szeligowską. Wszystkie zagadki są inspirowane popularnymi świętami ekologicznymi, które znajdują się w Ekokalendarzu. A zatem – Rymuj z panią Ulą, zostań Zgaduj-Zgadulą...

Poszczególne zagadki będą publikowane na stronie biblioteki na Facebooku w każdy poniedziałek. Każdy kolejny konkurs dobiega końca w czwartki. Ogłoszenie zwycięzcy – w każdy piątek o godz. 13.00.

Zwycięzcy poszczególnych zagadek otrzymają drobne niespodzianki ufundowane przez Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie – nagrody będą do odebrania w bibliotece.

Oto  porcja zagadkowych rymowanek autorstwa Urszuli Krajewskiej-Szeligowskiej:

 

1.
Często u podnóża Tatr
Wieje silny, halny …………….. .

2.
Wnuczek jedzie na przejażdżkę, wsiada na rowerek,
Dziadek z babcią biorą kijki, idą na …………………..

3.
Uciekli ze swoich krajów
I muszą mieszkać wśród obcych,
Lecz inni im pomagają,
Bo ciężka dola ………….

   

Na Wasze odpowiedzi czekamy do czwartku. Wyślijcie je na adres:  mbp.zambrow@interia.pl, podając imię i nazwisko dziecka, a w tytule wpisując hasło: Zgaduj-zgadula.

 

Miłej zabawy!

 

Urszula Krajewska-Szeligowska – pochodzi z Krajewa Białego koło Zambrowa. Z zawodu jest germanistką, nauczycielką języka niemieckiego, z zamiłowania poetką, bajkopisarką, tłumaczką poezji. Szczególnie umiłowała sobie takie gatunki, jak limeryki, akrostychy, palindromy, tautogramy. Uwielbia eksperymenty i wyzwania poetyckie. Jest laureatką kilkudziesięciu ogólnopolskich konkursów poetyckich.W swoim dorobku ma kilka tomików poetyckich i zbiorów bajek: „Między strugą a gościńcem”, „W gąszczu uczuć”, „Ortobajki-zwierzajki”.