„Czytanie na ekranie” oraz „Bajka na telefon” – Tydzień Czytania Dzieciom w zambrowskiej bibliotece

 

Przed nami XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem: „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”, po raz pierwszy zorganizowany w przestrzeni wirtualnej. Nie zabraknie poczytanek dla dzieci przez telefon oraz  bajeczek i konkursów organizowanych na stronie biblioteki na Facebooku! Czytanie będzie poświęcone poszczególnym zwierzętom według harmonogramu zaproponowanego przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, organizatora tej ogólnopolskiej akcji:

 

31 maja       Dzień psa

1 czerwca   Dzień ptaków

2 czerwca – Dzień kota

3 czerwca – Dzień z żubrem

4 czerwca – Dzień niedźwiedzia

5 czerwca – Dzień z owadami

6 czerwca – Dzień wilka

7 czerwca – Dzień konia

 

Patronami Honorowymi akcji są – Biblioteka Narodowa i Polski Komitet Olimpijski, a Partnerem Merytorycznym – Fundacja WWF Polska.

 

Na czym polega nasza akcja? Od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 10.00 przyjmujemy telefoniczne (86 271 37 47) oraz mailowe (mbp.zambrow@interia.pl) zgłoszenia od rodziców, którzy chcieliby, by Pani Bibliotekarka poczytała ich dzieciom przez telefon. Czytanie odbywać się będzie w godz. od 11 do 13.00, poprzez oddzwanianie na numer telefonu podany przez rodzica. Dodatkowo, raz dziennie na profilu FB  biblioteki prowadzone jest Czytanie na ekranie. Pani Bibliotekarka przeczyta dzieciom bajki, również w formie teatrzyku kamishibai! :) Czytane na ekranie będzie połączone z konkursami dla dzieci.

 

Mamy nadzieję, że akcja czytanie przez telefon oraz Czytanie na ekranie choć trochę pomoże dzieciom, a także rodzicom przebrnąć przez trudny czas kwarantanny.

 

Zachęcamy do przyłączenia się do naszej inicjatywy, a także do śledzenia strony biblioteki na Facebooku: 

https://www.facebook.com/MBPZambrow/

 

Jolanta Chrostowska-Sufa

MBP w Zambrowie