Barwy Jesieni

„Barwy jesieni” pod takim hasłem w listopadzie w Oddziale dla Dzieci MBP w Zambrowie odbyły się spotkania czytelnicze 5-cio i 6-cio latków z Przedszkola nr 4 „ Biedronki”. Miały one na celu zapoznanie z charakterystycznymi cechami jesieni i jej darami oraz zaciekawienie zjawiskami zachodzącymi w przyrodzie.

Bibliotekarka w stroju Pani Jesieni przywitała naszych najmłodszych. Jej przybycie bardzo mile zaskoczyło wszystkich uczestników i przybliżyło dzieciom obecną porę roku.

Podczas spotkania maluchy chętnie odgadywały zagadki o jesieni, z którymi świetnie sobie poradziły. Na przygotowanych planszach wykonały prace plastyczne, wykazując się zdolnościami artystycznymi. Nie zabrakło również zabawy ruchowej „wiewiórki” w takt grającej muzyki i „szumiące drzewa” z wykorzystaniem gazet. Zmęczone i pełne wrażeń przedszkolaki z zapartym tchem wysłuchały opowiadania o losach wiewiórki Kitki.

Serdecznie dziękujemy paniom z Przedszkola nr 4 „Biedronki” za miłą współpracę z biblioteką i rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród przedszkolaków.