Bajkopisarka Celina Zubrycka spotkała się z dziećmi w Miejskiej Bibliotece Publicznej

16 stycznia Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała dwa spotkania autorskie z pisarką Celiną Zubrycką: o godz. 11.00 w Oddziale dla Dzieci  oraz o godz. 12.30 w Filii MBP na Koszarach. 

W spotkaniach udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Szkoły Podstawowej nr 3. Pisarka zaprezentowała małym czytelnikom swoją książkę zatytułowaną Księżniczka na złotym wózku.

 

Dzieci miały okazję zapoznać się z genezą książki, mogły dowiedzieć się, jakie wydarzenia zainspirowały autorkę do jej napisania, kim była dziewczynka, która stała się pierwowzorem bohaterki, jak powstawały ilustracje do książki i skąd wziął się jej tytuł. Autorka w przystępny sposób wyjaśniła również dzieciom, co to jest bajka terapeutyczna i jaką odgrywa rolę w rozwoju dzieci.

 

Celina Zubrycka jest autorką opowiadań i bajek dla dzieci. Z wykształcenia jest nauczycielem języka polskiego, dziennikarzem, oligofrenopedagogiem, bibliotekarzem i nauczycielem wspomagającym. W wolnym czasie zajmuje się pisaniem bajek, malowaniem obrazów, ogrodnictwem oraz florystyką. Prywatnie jest żoną, matką dwudziestoletniej córki i ośmioletniego syna oraz właścicielką psa o imieniu Apolonia.
Celina Zubrycka została laureatką IX edycji Konkursu Literackiego Tutaj jestem, organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku. Jej bajka Królewna na złotym wózku okazała się najlepszym tekstem spośród innych nadesłanych na konkurs. W nagrodę została opublikowana /300 egzemplarzy/.