„ Czytajmy naszym dzieciom

„ Czytajmy naszym dzieciom”

Czytanie na głos najmłodszym stymuluje ich rozwój oraz wzbogaca słownictwo. Dziecko, któremu się czyta uczy się słuchać, rozwija zdolność koncentracji, chęć poznawania świata oraz własne zainteresowania. Tak spędzony czas z dzieckiem buduje wzajemne zaufanie.

W dniach 1 i 2 października 2018 roku w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie odbyło się spotkanie pt.” Czytajmy naszym dzieciom” związane z Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania. Naszą bibliotekę odwiedziło łącznie 140 dzieci z pierwszych i drugich klas Szkoły Podstawowej nr 4 i nr 5 w Zambrowie.

Każde ze spotkań rozpoczynało się przeglądem nowości czytelniczych, jakie biblioteka zakupiła w ostatnim miesiącu dla naszych milusińskich. Panie bibliotekarki przedstawiły mnóstwo książek uczących dobrych manier, zachowania w domu i w szkole, książek do zabawy i odpoczynku oraz książek zachęcających do wyciągania wniosków. Bibliotekarki czytały dzieciom książeczki o Maksie, Lence – 6-cio letniej dziewczynce, o pszczółce Mai tak bardzo bliskiej wszystkim pokoleniom. Nie zabrakło również książek o śwince Peppe czy chomiczku Tupciu Chrupciu. Podczas czytania dzieci bardzo chętnie zadawały pytania jak również odpowiadały na nie.

Dzieci miały też okazję dowiedzieć się, jak pokonać tremę i radzić sobie z zazdrością oraz jak zachowywać się nad wodą. Największą jednak frajdę sprawiało dzieciom „buszowanie” wśród nowych, kolorowych książek.

Spotkania były bardzo udane, przebiegły w miłej atmosferze i sądzimy, że zaspokoiły gusta naszych najmłodszych czytelników. Na koniec zostały rozdane dzieciom karty czytelnika, aby wraz z rodzicami mogły przyjść i zapisać się do biblioteki.